Sillas de estilo vintage
Bring the ambiance of Parisian cafés directly to your home with our vintage Bastille chairs. Their wooden structure and rattan seat evoke the cobblestone streets of the capital, adding warmth and authenticity to your interior. Fans of this style will appreciate these chairs, which will integrate beautifully into a classic or cottage-style kitchen thanks to their rounded shape. Stackable, you can easily store them when not in use.
Paquete 1: L 97 x l 58 x h 47 cm – 12.5 kg
Manual de instrucciones
| Color | Marrón viejo |
| Tipo | Silla |
| Estilo | Vintage |
| Numero de plazas | 2 |
| Apilable | Si |
| Reposabrazos | No |
| Contiene madera | Sí |
| Material | Hevea |
| Material cojines | Ratán |
| Revestimiento del asiento | Ratán |
| Altura del asiento | 47 cm |
| Profundidad del asiento | 40,5 cm |
| Peso máximo soportado | 110 kg |
| Utilización | Interior |
| Uso | Uso doméstico solamente |
| Garantía | 3 años |
| Montaje | El montaje es muy sencillo, se incluye un manual de instrucciones |
| Chaise | W 48 x D 49.5 x H 90cm |
| Asiento | L 41 x P 40,5 cm |
| Ecart entre les pieds | 46-47 cm |
| Dossier | L 38 x H 45,5 cm |
| Peso neto | 4,3 kg por silla |
Paquete 1: L 97 x l 58 x h 47 cm – 12.5 kg
Manual de instrucciones































Reviews
There are no reviews yet.